Bütçeye Göre Ev Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 1
butceye-gore-ev-secimi

Hayallerinizdeki evi bulmak için iyi araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Piyasadaki rakip firmaları analiz ederek sizin için en uygununu seçmelisiniz. Ev seçenekleri arasında bütçe önemli farklar yaratmaktadır. Bütçe çok fazla değişkenlik gösteren bir olgudur. İyi araştırmalar sonucunda istediğiniz evi bulabilirsiniz. Peki bütçenizi analiz etmek için ne yapmalısınız inceleyelim.

Gelir-gider Tablosu Oluşturun

Aylık harcamalarınızı hesaplamadığınız sürece bütçe analizi yapmanız çok zor olacaktır. Gelir ve gider tablonuzu oluşturduktan sonra maddi kaynaklarınıza göre bir ev seçebilirsiniz. Konut kredisi çekecekseniz bu tablo size daha çok yardımcı olacaktır.

Emlak Danışmanından Yardım Alın

İşin uzmanından destek almak her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Evi almayı düşündüğünüz bölgedeki uzman, tecrübeli kişilerden yardım almanız daha faydalı olacaktır. İyi bir emlak danışmanı isteklerinize göre olan evi size sunacaktır. Hayalinizdeki evin yaşını, metrekaresini, konumunu, oda sayısını, merkezi veya merkezi olmamasını, bahçeli veya bahçesiz gibi pekçok seçeneği danışmanınıza aktarmanız gerekecektir.

Emlak Üzerine Kurulu Uygulamaları Takip Edin

Bu uygulamaları düzenli olarak takip ederek kampanyalı ve daha uygun fiyatlı evleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok emlak firmasıylada iletişime geçerek detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bütçe filtrelemesi, evin özellikleri gibi seçenekleri belirleyerek kendinize uygun evleri size sunacaktır.

Compare listings

Karşılaştırmak
WhatsApp
1
Merhaba. Ben gayrimenkul danışmanınız Mehmet.

Portföylerimiz hakkında detaylı bilgi vermek ve hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olmak için buradayım. Dilerseniz hemen başlayalım. ☕