حقوق مستأجر چیست؟

  • 1
asmalı bahçe

آیا می خواهید به خانه ای اجاره ای منتقل شوید ، اما آیا حقوق خود را به اندازه کافی می دانید؟ بیایید با هم نگاهی به حقوق مستاجران  در کشور ترکیه بیندازیم

صاحب ملک حق ندارد شما را قبل از انقضا مدت اجاره شما را بیرون کند. اگر چنین چیزی از شما درخواست شد ، می توانید از حقوق خود دفاع کنید.

اگر صاحبخانه هزینه های نوسازی خانه  را از شما بخواهد ، حق رد حق را دارید. زیرا صاحب ملک موظف است این هزینه ها را تأمین کند. در صورت پرداخت می توانید کسری از اجاره را درخواست کنید. اما اگر مستأجر خسارت وارد کرده باشد ، مستاجر باید هزینه آن را پرداخت کند.

در این مقاله ، ما در مورد حق ودیعه صحبت خواهیم کرد. اگر مستاجر هنگام خروج از خانه خانه را تمیز ترک کند ، می تواند ودیعه ای را که هنگام اجاره خانه به او داده است ، بگیرد. اگر چنین وضعیتی وجود داشته باشد ؛ خانه ای که ما در آن هستیم به مرور فرسوده شده است و در صورت نداشتن وضعیت هنوز می توانید ودیعه را دریافت کنید. این مسئله تا زمانی است که خسارتی عمدی وجود نداشته باشد.

مستاجر موظف به پرداخت بدهی هایی مانند بیمه و مالیات نیست. میزبان باید به موقع پرداخت کند. در برخی موارد فرض بر این است که مستاجر مالیات اجاره را پرداخت خواهد کرد.

اگر مستأجر اجاره خود را دیر پرداخت کرده باشد ، موجر حق افزایش اجاره بعدی را ندارد.

اگر فکر می کنید حقوق شما نقض شده است می توانید به دادگاه دادگاه مراجعه کنید و درخواست حل مشکل کنید

در مورد نکاتی که مستأجر محکوم می شود چطور؟

اگر در خانه به دلیل مستاجر آسیب و سایشی ایجاد شده باشد. این خسارات از ودیعه  گرفته میشود

مستاجر باید اجاره را به موقع پرداخت کند. اگر مستأجر اجاره خود را به موقع پرداخت نكرد. صاحب خانه حق دارد مجازات های لازم را علیه مستاجر وضع کند.

ممکن است شرایطی پیش بیاید که صاحب ملک حق خاتمه دادن مستأجر را داشته باشد. مثلا؛ اگر مستأجر به محیط و خانه آسیب برساند ، موجر باید حقوق خود را جویا شود

Compare listings

Compare
Konuşmayı Başlat
1
Bi kahve! ☕
Merhaba. Ben gayrimenkul danışmanınız Mehmet.

Portföylerimiz hakkında detaylı bilgi vermek ve hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olmak için buradayım. Dilerseniz hemen başlayalım. ☕