Pandemi Süreci Emlak Sektörünü Nasıl Etkiledi?

  • 1
Pandemi Süreci Emlak Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Pandemi süreci ile birlikte gayrimenkul sektöründe dijital dönüşüm yaşandı. Evini satmak isteyen satıcılar, başka şehirde olsalar bile mülklerini bulundukları şehirden satma imkanına sahip oldular. Online başvuru ile tapu devri yapılması mümkün duruma geldi ve alıcılar her neredeyseler oradan ev satın alabiliyorlar. Evrak alma işleri herkesin uğraştırıcı olarak bildiği yorucu işlerdir. Fakat bu dönem ile birlikte kolayca internet üzerinden halledilebiliyor. Kredi alma çekme gibi işlemler için ise bankalar kolaylık sağlamış durumdalar. Görüntülü konuşma sistemi ile bankacınızla konuşarak işlerinizi kolayca çözebiliyorsunuz. Emlak danışmanlarının da sizler için sağladığı kolaylıklar var. Görüntülü konuşma, dijital kataloglar, video çekimleri, 360 sanal tur, VR gözlükleri ile 360 sanal tur, detaylı fotoğraf çekimi, dron çekimleri gibi araçları kullanarak alıcı ve satıcı müşterilerini dijitalde güzelce karşılıyor. Bu sayede müşteriler hiç emlak ofislerine gelmeden, hatta alıp satacakları gayrimenkulün olduğu yere bile gelmeden alım-satım, kiralama işlemi yapabiliyorlar.

Evlere Rağbet Artarken Ofislere Rağbet Azaldı!

Koronavirüs nedeniyle çoğu şirketin evden çalışma modeline geçmesiyle son derece kullanışlı daha çok verim sağlayacak evlere rağbet çoğaldı. Fakat ofislere talep azaldı. Evden çalışma sisteminin bu tercihlerle son derece alakası olduğunu söylemek mümkün. Son dönemlerde daha küçük mekanlara taşınan şirketlerin sayısı hızla artıyor. Böylelikle kira, elektrik, güvenlik gibi masraflarını kısan kurumlar, tasarruf yapmış oluyor. Bazı şirketler evden çalışma modeliyle daha fazla iş verimliliğini sağlıyor. Şirketler bu modeli kalıcı hale getirmeyi planlıyor.

Compare listings

Karşılaştırmak
WhatsApp
1
Merhaba. Ben gayrimenkul danışmanınız Mehmet.

Portföylerimiz hakkında detaylı bilgi vermek ve hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olmak için buradayım. Dilerseniz hemen başlayalım. ☕