Türk Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

  • 1
Türk vatandaşlığı nasıl alınır
Türkiye’de vatandaşlık almanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi yatırım yolu ile elde edilen vatandaşlıktır. Resmi gazetede yayınlanmış bilgiye göre; 250.000 USD karşılığında gayrimenkul alarak Türk vatandaşlığı alabilmeniz mümkündür. Bunun dışında 500.000 USD yatırım yapan yabancılarda Türk vatandaşı olabilir. Aldığınız gayrimenkulun teyit edilmesi amacıyla bazı şartlar vardır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu; Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Gayrimenkul Değerleme Şirketleri listesinde yer alan Gayrimenkul Değerleme Şirketleri’nce hazırlanmış “Gayrimenkul Değerleme Raporu” istenmektedir. 

Süreci devam ettirmek için; gayrimenkul aldıktan sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekiyor. Bu başvurunuzda Türk vatandaşlığı talebinde bulunmuş olacaksınız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na hazırlanmış olan gayrimenkulun en az 250.000 USD olduğunu teyit eden raporu yollamanız gerekmektedir. Raporunuz incelemeye koyulduktan sonra Bakanlık tarafından ‘’üç yıl satılamaz şerhi tesisi’’ni TGKM’den talep edecektir. Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından, Türk vatandaşlığı alabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
WhatsApp
1
Merhaba. Ben gayrimenkul danışmanınız Mehmet.

Portföylerimiz hakkında detaylı bilgi vermek ve hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olmak için buradayım. Dilerseniz hemen başlayalım. ☕